Вивчення англійської мови

Вивчення будь-якої іноземної мови – тривалий нелегкий процес. Англійська – не виняток. При цьому успіх багато в чому залежить від обраного формату, адже саме він багато в чому визначає те, з якою інтенсивністю ви будете займатися і просуватися вперед. Звичайно, в найбільш виграшному становищі перебувають люди, які зуміли отримати і відшліфувати мовні навички в школі. Однак навіть в тому випадку, якщо ви починаєте свій шлях «з нуля» в дорослому віці, у вас є цілком реальні шанси вільно заговорити англійською. Найбільш ефективним форматом для зайнятих людей стане дистанційне навчання англійській мові в форматі онлайн.

Зміст:

 1. Навіщо потрібні онлайн-курси
 2. 7 незаперечних плюсів мовних онлайн-шкіл
 3. Кому підійдуть онлайн-курси
 4. Що являє собою онлайн-вивчення англійської
 5. Вибираємо онлайн-курси

Навіщо потрібні онлайн-курси

Дистанційне вивчення англійської мови для початківців допоможе освоїти ази лексики і граматики в максимально зручному для учня онлайн-форматі. Не менш ефективною така форма буде і для студентів, які вже мають базові знання, але бажають вдосконалити їх. Мовні інтернет-школи пропонують по-справжньому вражаючий вибір навчальних програм, від базової до спеціалізованої підготовки до TOEFL та IELTS. Таким чином, ви отримуєте можливість істотно підвищити рівень знань, в буквальному сенсі, не виходячи з дому.

Майбутнє – за онлайн-навчанням

Реалії змусили нас докорінно переглянути ставлення до дистанційної освіти. І якщо раніше вивчення англійської мови онлайн вибирали переважно ті люди, які з яких-небудь причин не можуть відвідувати традиційні навчальні заклади, то сьогодні інтернет-курси стали справжнім трендом. Якщо ви зважилися на дистанційну освіту у вищому навчальному закладі, майте на увазі, що з точки зору законодавства вона прирівнюється до очної, заочної та вечірньої форми, а також екстернату. Що стосується звичайних курсів, то відомі великі онлайн-школи видають випускникам документ (електронний сертифікат), який має сьогодні в очах майбутніх роботодавців практично таку ж вагу, як університетський диплом.

7 незаперечних плюсів мовних онлайн-шкіл

 • Економія часу. Завдяки тому, що всі уроки проходять в інтернет-режимі, вам не потрібно витрачати багато часу на поїздки до репетитора. Крім того, «дистанційка» – єдиний спосіб отримувати нові знання для людей з плаваючим або нестабільним робочим графіком.
 • Можливість вибирати викладачів. Ця перевага буде особливо важливою для учнів, які живуть в невеликих населених пунктах. Навіть в тому випадку, якщо вибір репетиторів у вашому місті вкрай обмежений, в інтернет-школі ви зможете займатися з кращими фахівцями, які при цьому можуть перебувати буквально в будь-якій точці світу.
 • Відсутність географічної прив’язки. Абсолютно неважливо, де ви перебуваєте: онлайн-формат дозволяє займатися в будь-якому місці, де є якісне стійке інтернет-з’єднання. Все, що для цього потрібно – ноутбук або смартфон. Дистанційна освіта – ідеальний варіант для мандрівників.
 • Доступні ціни. Як правило, онлайн-курси коштують значно дешевше навчання в традиційних мовних школах (не кажучи про спеціалізовані ВНЗ). Це обумовлено відсутністю необхідності оплачувати дорогу оренду приміщень. Крім того, багато шкіл пропонують регулярні акції та впроваджують програми лояльності для постійних студентів, які успішно прослухали певну кількість лекцій. Крім цього, вам з великою часткою ймовірності запропонують непогану знижку при разовій покупці і оплаті всього курсу відразу. Згідно зі статистикою, нині якісна дистанційна освіта обходиться приблизно на третину дешевше в порівнянні з усіма іншими формами.
 • Великий вибір навчальних матеріалів. З огляду на те, що інтернет пропонує практично необмежені можливості в плані отримання знань, викладачі запропонують вам кращі книги, підручники та інші матеріали для використання на уроках, а також при самостійній підготовці. Досить просто безкоштовно завантажити потрібні підручники, не витрачаючи час на їх пошук і покупку в магазинах.
 • Живе практичне спілкування з носіями. Далеко не кожна оффлайн школа має можливість запропонувати студентам заняття або розмовну практику з британцями або американцями. Своєю чергою, онлайн-платформи можуть організовувати розмовні клуби і залучати до занять іноземних вчителів-іноземців, які при цьому можуть перебувати в будь-якій точці світу.
 • Гнучкий графік. Навіть в тому випадку, якщо вам з яких-небудь причин доведеться на якийсь час припинити навчання, ви завжди можете продовжити його у зручний для вас час (якщо такий пункт передбачений в укладеному договорі). Що стосується, звичайних групових курсів, то тут така можливість практично завжди відсутня.
 • «Дистанційка» має чимало переваг і перед заочною формою, а також самостійними заняттями за підручниками. Попри те, що уроки тут проводяться віддалено, ви постійно перебуваєте під контролем викладача, до якого можна без проблем звернутися за допомогою практично в будь-який робочий час.

Кому підійдуть онлайн-курси

 • Зайнятим людям, час яких розписано буквально по годинах.
 • Мандрівникам.
 • Жителям невеликих міст, які наразі не можуть навчатися за стандартною (очною) формою.
 • Школярам-старшокласникам, які готуються до ЄДІ.
 • Фахівцям, які планують здавати IELTS, TOEFL, інші спеціалізовані іспити.
 • Молодим мамам.
 • Всім іншим людям, які віддають перевагу навчанню англійській мові з нуля через інтернет.

Кому не підійдуть

Водночас потрібно розуміти, що універсальних рішень не існує. Так, онлайн-уроки стануть не найкращим вибором для людей, що зазнають проблеми з самодисципліною, організацією і мотивацією. Вважаєте, що ефективно вчитися можна лише «по-старому» в групі або з репетитором? Можливо, вам варто дійсно розглянути можливість відвідування денних або вечірніх курсів у вашому місті.

Крім того, онлайн-освіта пов’язана з ще одним проблемним моментом – недоліком живого людського спілкування. Звичайно, необхідність обов’язково бачити перед собою репетитора, а також однокурсників – це скоріше психологічний аспект. Водночас для деяких учнів він дійсно важливий і здатний відбитися на ефективності.

Що являє собою онлайн-вивчення англійської

Як проходять інтернет-уроки? Це одне з перших питань, яким задаються майбутні студенти, що бажають вивчати мову в дистанційному режимі. Різні інтернет-школи використовують різні технології, які часто комбінуються. Наведемо приклади технічних засобів, які отримали найбільш широке поширення.

 • Відеоконференції (Skype, Zoom).
 • Онлайн-лекції, які можуть проводитися в режимі реального часу і після цього переглядатися в записі для повторення і закріплення навчального матеріалу.
 • Робота над спільними документами в Google Docs і аналогічних сервісах.
 • Проведення автоматичних тестів (для цього часто використовують можливості Google Forms).
 • Перегляд відео, прослуховування аудіоматеріалів.
 • Робота з інтерактивними графіками, таблицями.
 • Проведення дискусій на відкритих або закритих форумах.

Майте на увазі, що дистанційне вивчення англійської з нуля або для «просунутих» можливо як в індивідуальному, так і в груповому порядку. У першому випадку ви займаєтеся з викладачем один-на один, отримуючи завдання в кінці кожного уроку. У другому мова йде про групові відеоконференції, які зазвичай проводяться відповідно до встановленого розкладу по Skype, Zoom або на інших аналогічних платформах. Незалежно від обраної форми занять, ви постійно перебуваєте на зв’язку з репетиторами, до яких можна звернутися для розв’язання будь-яких питань, пов’язаних із самостійною підготовкою.

Найбільш поширений формат – 2-3 годинних або здвоєні онлайн-уроки на тиждень. При необхідності ви можете домовитися про більш інтенсивний графік занять. Тривалість безпосередньо залежить від поставлених цілей. Пам’ятайте: чим регулярніше і систематичніше ви будете займатися, тим краще будуть результати. Це залізне правило, яке працює як для традиційного, так і для онлайн-навчання.

Як правило, школа забезпечує студентів необхідними матеріалами, що входять в сумарну вартість курсу. Сюди входять цифрові книги (підручники, методички), онлайн-тренажери, матеріали для аудіювання. Крім того, багато великих онлайн-школ вже впровадили власні освітні платформи з вбудованими цифровими підручниками, а також іншими навчальними засобами.

З чого почати

В першу чергу рекомендуємо визначитися з коротко- і довгостроковими цілями. Саме вони допоможуть вибрати відповідний формат: індивідуальний або груповий. Після того, як у вас з’явиться приблизний план занять (бажаний розклад, оптимальна періодичність, сума, яку ви готові витратити), можна приступати до безпосереднього вибору курсів та викладачів. Визначтеся, що саме ви хочете вивчати і практикувати: граматику, лексику, розмовну практику і т.д. Якщо вам потрібно підвищити рівень професійної англійської (наприклад, технічної або економічної), вибирайте відповідні вузькоспеціалізовані інтернет-курси.

Для того, щоб зрозуміти, наскільки вам підійде та або інша школа, радимо скористатися безкоштовними пробними уроками, які сьогодні пропонує практично будь-яка освітня платформа. Як правило, це 3-5 промо-уроків, які дають можливість оцінити ефективність навчання та рівень викладачів. Доступ до безкоштовних занять відкривається після реєстрації на сайті сервісу. Крім того, сьогодні набула поширення практика відвідування перших 1-2 тижнів з правом Money Back (повернення грошей). Сплативши повну суму, ви автоматично отримуєте місце в групі. Якщо ж протягом перших уроків ви розумієте, що вони вас з яких-небудь причин не влаштовують, досить зробити запит на повернення коштів.

Вибираємо онлайн-курси

Які критерії варто розглянути при виборі підходящої освітньої платформи? Рекомендуємо обов’язково звернути увагу на наступні моменти.

Компетенція викладачів

Не соромтеся задавати потенційному вчителю будь-які ваші запитання. Поцікавтеся його дипломом, досвідом роботи (включаючи іноземні та міжнародні компанії), участю в різних програмах, на зразок Work and Travel або FLEX. Пам’ятайте, що найбільш ефективними будуть заняття з людьми, які мають досвід живої мовної практики. Обов’язково зверніть увагу на вимову, оскільки саме вона часто видає реальний рівень володіння мовою.

Додатковим плюсом буде наявність міжнародних сертифікатів (наприклад, TOEFL або CELTA), а також досвід роботи в закордонних компаніях, проєктах. Як правило, такі викладачі використовують новаторські методи, що дозволяють не тільки підвищити ефективність навчання, але і зробити його набагато більш цікавим.

Використовувані методики

Існує велика кількість методик вивчення іноземних мов. Багато онлайн-курсів використовують в роботі стандартні підручники, базуючись на міжнародній шкалі рівня знання англійської. Крім цього, багато репетиторів «розбавляють» матеріали власними заняттями, міні тренінгами. Такий формат безпрограшний, але не індивідуальний. Набагато ефективнішим буде курс, підготовлений, який безпосередньо проводять з викладачем або збудований за унікальною методикою.

Крім класичного, сьогодні широко використовується так званий комунікативний метод. Його ключова особливість – мінімальне використання рідної мови на уроках. Звичайно, вчитися за подібними програмами досить складно (особливо для новачків, що осягають ази з нуля). Однак саме така форма в більшості випадків демонструє по-справжньому блискучі результати.

Сертифікат

Обов’язково уточніть, видається документ після закінчення навчання, і чим він підкріплюється. Переконайтеся, що надається випускнику сертифікат – це не частина роздаткового матеріалу, документ дійсно має вагу.

Вартість і оплата

Ціна – ключовий момент, на який звертає увагу переважна більшість слухачів онлайн-курсів. Розраховуючи фінансові можливості, обов’язково звертайте увагу на загальну тривалість навчання (зазвичай вона складає не менше шести-восьми місяців). Практично всі онлайн-школи пропонують студентам можливість часткової або щомісячної оплати. Своєю чергою, обов’язкова вимога внести повну суму до початку занять в примусовому порядку – «тривожний дзвінок», який повинен насторожити. Поцікавтеся у адміністрації знижками і промо-акціями, оскільки вони можуть не вказуватися на сайті.

Юридичні тонкощі

Особливу увагу варто приділити підписанню договору. Переконайтеся, що в ньому чітко і прозоро прописані умови відшкодування коштів у разі пропусків занять з поважних причин. Ще один важливий параметр – наявність державної реєстрації, дозволу на ведення освітньої діяльності.

Інші моменти, на які варто звернути увагу

 1. Використання онлайн-платформи.
 2. Легкодоступні програми професійної програми.
 3. Особливості методик (класична, комунікативна, вузькоспеціалізована передекзаменаційна підготовка).
 4. Кількість студентів (при виборі групового навчання).
 5. Графік: мінімальна/максимальна кількість уроків, тривалість, періодичність.
 6. Можливість перенесення, скасування занять.
 7. Рейтинг школи. Відгуки реальних користувачів на сайті, а також тематичних форумах в мережі.

Замість висновку

Отже, вивчення англійської мови онлайн – дійсно ефективний робочий формат, який підійде для більшості людей, обмежених у часі або тим, що віддають перевагу дистанційній інтернет-освіті. Ми зібрали список кращих перевірених шкіл, які пропонують навчання в онлайн-режимі. Знайомтеся з актуальними пропозиціями провідних мовних курсів і вибирайте оптимальну освітню платформу для вивчення англійської з нуля або підвищення рівня.