Англійська мова для початківців з нуля

Ви мрієте багато подорожувати, і не плануєте обмежуватись вітчизняними курортами? Прагнете просуватися по кар’єрних сходах і розраховуєте на велику зарплату? Сподіваєтеся коли-небудь почитати Чарльза Діккенса в оригіналі або подивитися «Гру престолів», не зіпсовану перекладом? Причин для вивчення англійської мови можна придумати безліч. Але навіщо? І так очевидно, що знання англійської в сучасному світі — не розкіш, а нагальна потреба.

Зміст:

 1. Варіанти вивчення англійської мови
 2. Як вибрати курси англійської мови
 3. Методики навчання
 4. Як правильно вибрати курси
 5. Кілька слів про шахраїв

Варіанти вивчення англійської мови

Вивчення англійської мови для початківців є в різних форматах. Можна займатися з викладачем індивідуально — вчитель оцінить рівень ваших знань і підбере програму, яка буде найбільш повно відповідати вашим можливостям, забезпечить швидкий і якісний результат. Можна зануритися в мовне середовище — з’їздити на Мальту або до Великобританії: тут працює багато мовних шкіл, які пропонують комфортні умови для ефективного навчання.

Ці варіанти дозволяють отримати результат високої якості в найкоротші терміни, але мають серйозний недолік — це досить дороге задоволення. Хочете заощадити? Навчання англійській на спеціальних курсах — оптимальний варіант. Переваг у такого підходу чимало.

Про переваги вивчення англійської мови на курсах

Навчання в мовних школах передбачає роботу в групах. На перший погляд здається, що індивідуальна робота дозволить просуватися вперед швидше та ефективніше, але у групового формату є безперечні переваги:

 • ви зможете під час навчання порівнювати свій рівень, успіхи з іншими студентами. Помітили, що якісь учні більш успішні в навчанні? Це прекрасний стимул натиснути, щоб добитися не менших результатів;
 • групове навчання — оптимальний варіант для тих, хто почав вивчати англійську мову з нуля. Зазвичай новачки дуже трепетно ​​ставляться до своїх помилок, не впевнені у відповідях, комплексують. Коли увага викладача звернена не тільки на вас, впевненість зростає. Тим більше, якщо розумієш, що інші учні знаходяться приблизно на такому ж нульовому рівні;
 • під час групового навчання в учня є можливість взаємодіяти не тільки з викладачем, але і з іншими студентами — обмін досвідом, Лайфхак дозволить швидше помітити прогалини в знаннях і усунути їх;
 • групове навчання — це прекрасна можливість зустріти безліч захоплених, цілеспрямованих людей, завести нові знайомства;
 • під час занять ви зможете постійно дискутувати іноземною мовою, не переживаючи, що хтось буде критикувати ваш акцент і ваші помилки (навколо такі ж новачки, за винятком викладача, якому критику можна пробачити), так ви зможете позбутися від психологічного бар’єра.

Говорячи про вивчення англійської мови в спеціалізованих школах, варто окремо відзначити можливість навчання в онлайн-форматі, через інтернет. Англійська мова онлайн — відмінний вихід з положення, якщо у вас напружений робочий графік і ви не можете підлаштувати його під розклад групи.

Як вибрати курси англійської мови

Визначивши для себе, що курси англійської мови для початківців з нуля — це саме те, що вам потрібно, можна робити наступний крок. Вибрати програму, яка вам підійде. Мова йде не тільки про рівень підготовки (важливо вибирати програми, розраховані на тих, хто вивчає мову з нуля), але про специфікації курсів. Залежно від мети, вибирайте:

 • класичні курси. В рамках таких програм вам запропонують навчання за стандартним алгоритмом: одночасно і поступово ви будете прокачувати свої знання в різних напрямках — в усній і письмовій мові, в граматиці, розширенні лексики і так далі. Ви навчитеся читати і писати, чути і розуміти, висловлювати свої думки. Це оптимальний варіант, якщо ви хочете вивчити мову на глибокому рівні, але й часу на досягнення результату знадобиться чимало;
 • розмовні програми. Відмінне рішення, якщо англійська вам потрібна для комфортної подорожі по світу, для спілкування з людьми за кордоном. На курсах писемного мовлення, граматиці увага практично не приділяється, зате ви зможете розвинути комунікативні здібності. Також подібні програми підійдуть тим, хто вже вивчав англійську раніше, добре освоїв граматику, але має бар’єр в плані усного спілкування;
 • технічні курси. Дозволяють опанувати спеціалізовану лексику і призначені для представників певних професій, які можуть бути затребувані за кордоном. Це журналістика, програмування, хімія, медицина і так далі. Подібні програми можуть зацікавити як фахівців, які планують продовжити роботу за кордоном, так і студентів, які націлені вчитися далі в англомовній країні;
 • інтенсиви. Якщо ви хочете освоїти мову в стислі терміни, це оптимальний варіант. Інтенсив передбачає щоденне навчання, самі уроки більш тривалі, ніж в стандартних програмах. Оптимальний варіант для тих, хто незабаром відправляється в англомовну країну, і часу на класичні курси просто немає.

В окрему категорію виділимо спеціалізовані курси для підготовки до іспитів, міжнародним тестуванням. Це не формат для початківців — сюди приходять люди, які мають певні знання і хочуть підтвердити це за допомогою тестування (результати тестів часто потрібні при еміграції в англомовну країну, під час вступу до закордонних ВНЗ, при прийомі на роботу в міжнародну компанію). Весь курс спрямований на те, щоб підготувати студента до здачі потрібного іспиту.

Методики навчання англійської мови

Якщо мовних шкіл на українському ринку працює безліч, якщо програм навчання також чимало, то методики всього дві. Рівнева і безрівнева .

Рівнева методика навчання — класика, з якою кожен знайомився ще в загальноосвітній школі. Метод передбачає поступове опановування мовою від початкової стадії Beginner до вільного володіння англійською Advanced. Такий підхід має масу достоїнств — кожному аспекту володіння ви зможете приділити достатньо часу, одночасно вивчаючи граматику, розширюючи лексичний запас, формуючи правильну вимову і так далі.

Але є у рівневої методики навчання англійської свої недоліки — зокрема, це велика тривалість вивчення.

На те, щоб освоїти один рівень, в учня може піти від 3 до 9 місяців. Крім того, розмовній практиці тут приділяється не сильно багато уваги, і в результаті учень не може вільно спілкуватися раніше, ніж освоїть третій рівень вивчення. Тобто, від моменту вивчення англійської мови для початківців і до моменту, коли ви зможете більш-менш вільно спілкуватися, може пройти від 9 місяців до двох років.

Якщо вам хочеться отримати можливість вільно спілкуватися англійською мовою швидше, вам підійде безрівнева методика вивчення. Відмінна характеристика цього методу — інтенсивна розмовна практика вже на першому занятті, незалежно від рівня учня. Безрівневий метод вивчення англійської передбачає більш динамічні заняття — в результаті учень швидко починає відчувати себе вільно, спілкуючись з іноземцями. Але потрібно розуміти, що приділяючи максимум уваги одному напрямку у вивченні, ви недодаєте цю увагу іншим аспектам. Так, ви легко зможете спілкуватися на побутовому рівні, але для здачі міжнародних іспитів ваших знань буде явно недостатньо.

Як правильно вибрати курси для вивчення англійської мови

Почати вивчення англійської можна в будь-якому віці. Навіть якщо ви в школі вивчали іншу мову, а з англійської знаєте тільки Hello, можете очікувати непоганих результатів за короткий термін — головне, правильно підібрати курси. Але це питання непросте.

Навіть якщо залишити за рамками школи, що пропонують неякісне навчання (низькокваліфіковані викладачі, несформована програма навчання, відсутність контролю за успішністю студентів і так далі), серед кращих курсів знайти оптимальний саме для вас теж не так легко. Як видно з написаного вище, відрізняються один від одного і методи навчання, і програми. Додайте до цього різний рівень викладачів, авторські методики (які для одних студентів можуть відкрити неймовірні можливості, а іншим зовсім не зайдуть), можливість навчатися онлайн або пропозицію тільки очних занять.

Як правильно вибрати мовні курси? В першу чергу, потрібно визначитися зі своїми пріоритетами, цілями, можливостями, і вже на основі цих критеріїв шукати підходящу школу.

Розберемо найбільш важливі пункти:

 1. Рівень викладача. Людина може досконало володіти іноземною мовою і при цьому бути поганим учителем. Тому вибирайте школи, курси, в яких викладають вчителі з відповідною педагогічною освітою. Якщо вчитель має власні методичні розробки, створив посібник, це йому тільки в плюс. Уточніть щодо пробного заняття — іноді його проводять безкоштовно, іноді за нього доводиться платити (але тільки за одне заняття, якщо від вас відразу вимагають оплату місячного навчання, школу треба міняти). Після першого заняття зазвичай все стає зрозуміло — хороший викладач створить і буде підтримувати атмосферу, зможе пояснити складні речі зрозумілою мовою. Якщо є можливість вчитися у носіїв мови, упускати її не варто, але знову-таки, пробне заняття необхідно — як уже було сказано вище: віртуозне володіння мовою не гарантує педагогічного таланту.
 2. Формат навчання. Сьогодні набирає популярність формат вивчення англійської мови онлайн — так ви зможете займатися в комфортних умовах, потрібен тільки доступ до інтернету, не доведеться витрачати багато часу на дорогу, а ефект від такого навчання, завдяки сучасним технологіям, нітрохи не менше, ніж від очних занять. Для деяких студентів онлайн-навчання — єдиний спосіб освоїти мову, наприклад, для тих, хто живе в маленьких населених пунктах, де мовних шкіл в принципі немає. Якщо ви вирішили вибрати очне навчання, враховуйте розташування школи. Навряд чи ви будете отримувати задоволення від занять, якщо для того, щоб дістатися до школи, вам доведеться витрачати по годині-півтори в дорозі.
 3. Вартість. Підхід: чим дорожче, тим краще, у випадку з мовними школами не працює. Висока вартість не означає, що ви отримаєте якісні знання. Краще орієнтуватися на середню цінову категорію, вивчаючи відгуки учнів, перевіряючи її на відповідність вашим вимогам. Непогано заощадити можна, вибираючи онлайн-навчання: воно зазвичай коштує помітно дешевше, ніж очні заняття.

І кілька слів про шахраїв

І ще один момент: сьогодні багато людей розуміють необхідність і важливість англійської мови. Високий попит призводить не тільки до розширення пропозиції, а й до появи на ринку шахраїв. На жаль, не всі школи готові запропонувати своїм учням всі умови для ефективного навчання. Тому, перед тим, як ви зважитесь оплатити навчання і укласти договір, переконайтеся, що школа має державну реєстрацію. Витратьте небагато часу, щоб вивчити відгуки про конкретні курси, віддавайте перевагу проектам, які вже досить давно працюють на ринку і сформували репутацію. Врахуйте ще один момент: будь-яка мовна школа проводить безкоштовне тестування на рівень володіння англійською — це дозволяє розподілити учнів по відповідних класах, де підготовка студентів буде приблизно на одному рівні.

І обов’язково прочитайте перед підписанням договір. Не оплачуйте одразу всю вартість навчання, дізнайтеся, чи зможете ви повернути гроші, якщо з якихось причин не зможете продовжити навчання. Переконайтеся, що умови в договорі захищають ваші права як замовника послуг. Підписуйте папери, тільки якщо все в порядку.