Інтенсивний курс англійської мови

Практично будь-яка сучасна людина стикається з необхідністю володіння навичками англійської мови. Якісне володіння мовою може відкрити нові можливості: отримання більш перспективної роботи в іноземній філії компанії, навчання в кращих ВНЗ світу, стажування за кордоном, подорожі. Англійська є невід’ємною частиною життя багатьох людей. Прийнято вважати, що в дорослому віці людині досить важко засвоювати нові знання, тому перспектива вивчення з нуля лякає навіть сміливих. Інтенсивні курси англійської мови обіцяють, що через 2-3 місяці ви зможете вільно говорити, писати і розуміти. Але чи можливо це насправді?

Зміст:

 1. Інтенсивний курс англійської — що це і кому підійде
 2. Особливості інтенсивного навчання англійської мови
 3. Плюси і мінуси інтенсивних курсів
 4. Як правильно вибрати школу
 5. Різновиди інтенсивних курсів англійської мови

Інтенсивний курс англійської — що це і кому підійде

Інтенсив відрізняється від звичайних курсів прискореним темпом і відсутністю перерв. Звичайне навчання включає 2-3 заняття в тиждень. Решту днів ви виконуєте домашні завдання і займаєтеся самостійно. Інтенсив передбачає мінімум 4, а то і 5 аудиторних занять, додатково потрібно виконувати домашні завдання. Багатьом людям такий темп навчання дається нелегко, але зазвичай інтенсивний курс триває не більше 2-3 місяців.

Інтенсивний курс англійської мови для початківців підійде в наступних випадках:

 • потрібно в терміновому порядку освіжити наявні знання і підготуватися до здачі іспиту або тестування;
 • професійна необхідність є, а часу на повноцінне навчання немає;
 • подорож в англомовну країну і необхідність вільного спілкування з місцевими жителями, не вдаючись до послуг перекладача;
 • необхідність вивчення фахової літератури, яка не має перекладу на українську мову;
 • влаштування на посаду, де вільне володіння англійською входить в список обов’язкових вимог;
 • бажання спілкуватися з іноземними друзями і родичами.

Зазвичай прискорені курси тривають від 1,5 до 4 місяців і містять 60-200 академічних годин. Після закінчення ви зможете згадати і зібрати воєдино вже наявні навички і отримані недавно, зануритися в англомовне середовище, набути навичок розмовної англійської, побороти сором і невпевненість в собі.

Особливості інтенсивного навчання англійської мови

Прискорене навчання англійської в стислі терміни дозволяє домогтися того, чого не вдалося отримати від шкільних та університетських занять. Насичений графік дозволяє повністю сконцентрувати увагу і розставити правильні акценти. Крім того, від стандартної державної програми його відрізняє ряд переваг:

 • слухач навчається сприймати мову цілісно, ​​а не переводити в розумі кожне слово;
 • робота над спонтанними навичками розмовної мови. Для повноцінного спілкування і успішної комунікації потрібно швидко розуміти співрозмовника і тут же йому відповідати. У програму курсу зазвичай входить великий набір стандартних розмовних оборотів. Завчивши їх, можна не вибудовувати в голові речення з нуля при необхідності спілкування з англомовною людиною, а просто відтворити вже наявні в пам’яті конструкції;
 • використання спеціальних мнемонічних прийомів, які формують асоціативні зв’язки: відео- та аудіоматеріали;
 • велика кількість розмовної практики. У шкільній програмі занадто велика увага приділяється граматиці і лексиці, тоді як на прискорених курсах ця інформація подається невеликими блоками, які легко запам’ятовуються. Більшу частину уроків становить розмовна практика, що дозволяє відразу засвоїти отриманий матеріал і застосувати його в спілкуванні;
 • персональний підхід до кожного студента. Якщо є початкові знання, немає ніякого сенсу починати з вивчення алфавіту і витрачати час даремно. У цьому випадку навчання почнеться саме з того аспекту, де є прогалини в знаннях;
 • професійні викладачі. Для того, щоб грамотно скласти програму прискореного вивчення англійської мови, потрібно володіти нею на високому рівні. Часто уроки ведуть носії мови і викладачі, які мали достатній практичний досвід або стажування за кордоном.

Плюси і мінуси інтенсивних курсів англійської мови

Прискорений курс щороку незмінно користується великою популярністю. Але будь-яка методика має свої переваги і недоліки. До плюсів інтенсиву можна віднести:

 1. Значна економія часу. Цей аспект виходить на перший план для тих, хто не має в своєму розпорядженні достатню кількість часу для повноцінного вивчення. 2 тижні на прискореному навчанні дають той же обсяг знань, що і звичайні курси за 1,5-2 місяці.
 2. Економія грошей. Викладач витрачає менше часу на заняття, тому і оплата за навчання буде значно нижче.
 3. Можливість отримати швидкий результат. Прогрес у вивченні можна помітити вже через пару-трійку тижнів. Але для цього, природно, доведеться старанно працювати і не пропускати уроки.
 4. Щільний розклад. Коли заняття проходять щодня, це тримає в тонусі навіть лінивих студентів. Щоденне виконання домашніх завдань дозволяє не відволікатися і не дає забути отриману інформацію.
 5. Упор на отримання розмовних навичок. Подолати психологічний бар’єр і сором, які заважають більшості людей заговорити на іноземній мові, можна тільки щоденною практикою. Вона буде займати більшу частину заняття, тому зовсім скоро ви перестанете боятися зробити помилку, позбудетеся від незручності і невпевненості.
 6. Гнучкий підхід до розкладу. Мовні школи пропонують гнучкий графік навчання: вранці, вечорами, у вихідні. Навіть сама зайнята людина зможе підібрати для себе підходящий варіант.

До мінусів інтенсивних занять можна віднести наступні аспекти:

 1. Занадто велике навантаження. Пропуск навіть однієї лекції здатний вибити вас з ритму навчання, ви відстанете від групи і на самостійне вивчення пропущеного матеріалу витратите набагато більше часу.
 2. Насиченість уроків. Для повноцінного оволодіння програмою буде потрібно не тільки відвідування аудиторних занять, а й клопітка робота вдома, іноді по 2-3 години в день. Це потрібно враховувати при плануванні робочого графіка.
 3. Упор на отримання розмовних навичок. Іноді потрібно не тільки говорити іноземною мовою, а й правильно складати документи і читати технічну документацію. Заучування розмовних оборотів в цьому випадку буде практично марне. Тому є сенс записатися не на інтенсивні, а на класичні заняття з упором на вивчення граматики і професійної лексики.

Як правильно вибрати школу

У кожному великому місті існує кілька десятків шкіл з вивчення іноземних мов. Ще кілька сотень пропонують інтенсивний курс англійської мови онлайн. Не загубитися в цьому різноманітті досить складно. Існує ряд моментів на які потрібно звертати увагу при виборі школи:

 • Обіцянки вільно заговорити англійською за 10/20/30 годин. Такі оголошення вводять в оману і дають помилкову надію довірливим слухачам. Навіть найефективніша програма не дасть необхідних знань за місяць, як би не хотілося вірити в рекламу. Досить згадати, скільки часу в шкільні роки було витрачено на математику, хімію, фізику, географію та інші предмети. Англійська мова — ціла наука зі своїми граматичними правилами, безліччю тимчасових конструкцій, ідіом і термінів. Якби можна було опанувати всім цим безліччю різноманітних знань за кілька днів, тривале навчання в університетах і мовних школах втратило б будь-який сенс. Тому не варто занадто вірити рекламі. Вибирайте ту школу, яка пропонує реальні програми і чесно розповідає про перспективи. В іншому випадку є ризик розчаруватися, втратити впевненість у собі, опустити руки і остаточно втратити інтерес до англійської мови.
 • Реальна оцінка власних можливостей. Спонтанне рішення почати інтенсивне вивчення мови призведе до розчарування і безглуздої витрати часу і грошей. Детально уявіть собі майбутній щоденний графік. Крім роботи ви витрачаєте час на домашні справи, зустрічі з друзями, відпочинок, виховання дітей. Чи реально вписати в ці години аудиторне відвідування занять і щоденні домашні завдання? Чи залишаться у вас сили на навчання після важкого робочого дня? Можливо, вашого ентузіазму вистачить на один-два тижні. Після цього мотивація почне пропадати, адже для повноцінного засвоєння матеріалу потрібна посилена мозкова діяльність, на яку банально не вистачає ресурсів організму. Результатом буде розчарування у власних силах, витрачений даремно час і гроші. Краще буде вибрати менш інтенсивний курс, який дасть вам необхідну базу і достатню кількість часу на засвоєння матеріалу.
 • Завищені очікування. Деякі люди перебувають у впевненості, що якщо вони купили набір уроків, то автоматично отримують необхідні їм навички. Вибір і покупка навчання — лише перший важливий крок. Без методичної та послідовної самостійної роботи оволодіти мовою не вийде. Найбільш обізнані методики і найкращі викладачі не зможуть дати вам те, що ви не готові сприймати. Не пропускайте заняття, виконуйте всі аудиторні та домашні завдання, активно беріть участь в обговореннях, прояснюйте незрозумілі моменти і дивіться/читайте додаткові матеріали. Тільки так можна досягти ефективного засвоєння знань.

Різновиди інтенсивних курсів англійської мови

У будь-якої мовної школи є на вибір кілька програм, що розрізняються за тривалістю і спрямованістю. Як правило, групи формуються, виходячи з рівня підготовки слухачів. Всі курси можна розділити на кілька великих груп, виходячи з їх призначення:

 • підготовка до міжнародного тестування або іспиту. Програма розроблена таким чином, щоб опрацювати основні моменти, які можуть зустрітися вам при здачі міжнародного іспиту на знання мови: IELTS, TOEFL, CAE. Стратегія заточена під ознайомлення з необхідною базою і оволодіння навичкою грамотної побудови мовних конструкцій;
 • ділова англійська. Курс призначений для тих, кому потрібно вести переговори з іноземними клієнтами та партнерами, їздити в закордонні відрядження, проводити презентації і спілкуватися з колегами. Наголос робиться на вивчення лексики, що використовується для ділового спілкування;
 • англійська для поїздок. Таке навчання виручить не тільки завзятих мандрівників, але й працівників сфери обслуговування: готелів, ресторанів, аеропортів, музеїв. Темами уроків буде бронювання квитків і готелів, уточнення розкладів, замовлення продуктів, планування поїздок;
 • розмовна англійська. Таке навчання підійде кожному, хто хоче вільно спілкуватися і розуміти носіїв мови. Уроки включають ознайомлення з базовими правилами побудови речень, вивчення найбільш поширеної лексики, правильне вживання розмовних оборотів та ідіом.

Перед тим, як зробити вибір на користь тієї чи іншої школи, є сенс пройти тестування для визначення рівня володіння мовою. Більшість шкіл пропонують таку послугу під час вступу, але є ймовірність, що результати тесту покажуть занижене значення, щоб продати вам довший курс з високою вартістю. Тому варто заздалегідь пройти кілька онлайн-тестів в Інтернеті і записатися на безкоштовну консультацію в пару-трійку мовних шкіл. Тривалість якісного навчання не може бути менше ста годин, пам’ятайте про це і не довіряйте яскравим рекламним оголошенням. Також слід поцікавитися кваліфікацією викладача і попросити його дипломи і сертифікати. Якщо є можливість познайомитися особисто і сходити на пробне безкоштовне заняття — обов’язково нею скористайтесь. Є ймовірність, що вам не сподобається манера викладання, а темп вивчення виявиться занадто швидким. Ефективність навчання багато в чому залежить від здатності вчителя вибудувати комунікації зі студентами. Ретельно зважте всі плюси і мінуси, робіть вибір усвідомлено.