Корпоративна англійська

Англійська мова всюди використовується для комунікацій у діловому середовищі, тому компанія з іноземними філіями або що взаємодіє із закордонними партнерами зацікавлена у навчанні своїх співробітників мови. Організувати корпоративні курси для наявних фахівців буває значно вигідніше за найм нових людей зі знанням англійської, але незнайомих з особливостями бізнесу.

Зміст:

 1. Переваги корпоративних занять
 2. Як здійснюється корпоративне навчання
 3. Перспективи володіння мовою
 4. Методики викладання

Переваги корпоративних занять

Систематизовані уроки за спеціальними програмами ефективніші за загальні мовні курси з кількох причин:

 • висока мотивація співробітників внаслідок усвідомлення факту, що отримані знання знадобляться для подальшої роботи та кар’єри;
 • фокус уваги на практичних навичках та специфічних знаннях – мистецтві ведення переговорів англійською мовою, формуванні професійного словника, перекладі відповідної літератури;
 • більш строга система контролю проміжних і підсумкових результатів, можливість скласти міжнародний іспит після закінчення курсу;
 • заняття безкоштовні для працівників або вони оплачують лише частину вартості навчання;
 • уроки проводять досвідчені викладачі, які часто володіють спеціальними знаннями в конкретній сфері бізнесу.

Ряд компаній, діяльність яких не пов’язана з міжнародним ринком, також пропонує курси англійської мови для загального розвитку професіоналізму персоналу та підвищення своєї привабливості як роботодавця.

Схеми, розроблені мовними школами для корпоративних клієнтів, спрямовані на всебічний розвиток у працівників навичок читання, письма, мовлення та сприйняття на слух. Залежно від інтенсивності занять на повний курс з нуля до Intermediate йде 6-8 місяців. Для досягнення планки Upper-Intermediate потрібно не менше 1-1,5 років. Якщо роботодавець готовий оплачувати навчання протягом такого тривалого періоду, то на виході він отримає професіонала із досить високим рівнем володіння мовою.

Чому успішні компанії віддають перевагу корпоративній англійській

 1. Організовані для співробітників курси англійської спрямовані на підвищення кваліфікації персоналу;
 2. В навчанні характерне використання сучасних методик, застосування робочих ситуацій з метою досягнення високих результатів при навчанні та більш згуртованих відносин між співробітниками;
 3. Пройшовши курс корпоративної англійської, співробітники компанії розвинуть навички ділового спілкування, роботи в колективі, розширять свої лінгвістичні компетенції, досягнуть успіхів у робочому процесі;
 4. В ході проведення занять активно використовується лексика та термінологія, властива сфері діяльності вашої компанії;
 5. Корпоративні курси англійської спрямовані також і на підвищення рейтингу компанії в цілому.

Як здійснюється корпоративне навчання

 • заняття проводяться у зручний для компанії-замовника час, що дозволяє ефективно будувати робочий графік;
 • навчання передбачає проведення усного тестування виявлення рівня знань, далі формуються групи, складається графік занять і будується процес;
 • лінгвістична програма розробляється індивідуально. При її створенні враховуються побажання та сфера діяльності підприємства;
 • проведення занять висококваліфікованими викладачами та із залученням носіїв мови;
 • процес навчання ґрунтується на використанні сучасних методик та посібників, активно використовується комунікативна методика, розроблена методистами;
 • в ході навчання проводиться постійний контроль успішності та облік відвідуваності;
 • по завершенню звітного періоду надається вся інформація щодо контролю навчання, а також відгуки викладачів;
 • завершується курс проведенням тестування з перевірки та оцінки рівня знань працівників. Результати надаються компанії-замовнику.

Які програми пропонуються у сфері корпоративного навчання

 • Стандартна, що включає: розмовний та інтенсивний курс англійської мови.
 • Програма у сфері бізнесу, що передбачає стандартний та інтенсивний курс ділової англійської мови.
 • Для фахівців: вивчення англійської для банківської справи, бухгалтерії, маркетингу, реклами, готельного бізнесу та туризму, логістики та ін.
 • Бізнес-англійська, основи якої застосовуються у спеціальних цілях. До них належить: проходження співбесіди, участь у діловому листуванні, ефективне телефонне спілкування, проведення та участь нарад, презентацій.
 • Програма з вивчення англійської мови при індивідуальних заняттях. Така програма використовується для навчання граматики, фонетики, постановки правильної вимови в індивідуальному порядку.

Керівники більшості компаній вважають корпоративне навчання іноземних мов однією з найважливіших цілей, досягнення якої сприяє збільшенню культури спілкування співробітників, гарантуючи усунення мовних бар’єрів. При цьому найкращим способом для вирішення подібних завдань є організація навчання англійської корпоративно (співробітників однієї компанії).

Корпоративна англійська мова є напрямком у всьому світі, що розвивається, і є відмінним рішенням, що сприяє розвитку особистісних і професійних якостей, лінгвістичних і соціолінгвістичних компетенцій, а також зростання престижу компанії.

Основна мета корпоративного навчання – розвинути та вдосконалити навички ділового спілкування співробітників компанії з англомовними клієнтами та партнерами.

Програми корпоративного навчання англійської мови розраховані на:

 1. Компанії та організації, які хочуть інвестувати у розвиток своїх співробітників.
 2. Окремих фахівців, які використовують англійську у професійній діяльності.
 3. Керівників, які хочуть вирівняти рівень англійської у колективі.
 4. Багатонаціональні компанії, що практикують міжнародний підхід у розвитку бізнесу.
 5. Керівників, які хочуть підвищити мотивацію своїх підлеглих.

Після навчання на бізнес-курсах співробітники навчаться основним фінансовим термінам та бізнес-сленгу, зможуть без перекладача вивчати міжнародні контракти, брати участь у закордонних виставках та інших заходах. Спілкування з партнерами найпопулярнішою мовою підвищує шанси на співпрацю.

Викладачі – носії мови та педагоги з вищою лінгвістичною освітою. Кожен має великий досвід в організації та проведенні курсів загальної ділової англійської, а також курсів, побудованих з урахуванням специфіки діяльності конкретного підприємства. Групові курси спеціально розроблені для вирішення бізнес-завдань компаній, які вже працюють із міжнародними партнерами або лише планують вийти на нові ринки.

Перспективи володіння мовою

 • Корпоративне вивчення англійської – шлях до розвитку успішної компанії та ознака далекоглядності керівництва.
 • Відвідування занять з англійської мови всім колективом підвищує ефективність команди, гуртує її та зміцнює імідж в очах кожного співробітника.
 • Володіння діловою англійською на високому рівні відкриває доступ до цінної інформації, знімає бар’єри для виходу на закордонні ринки. Компанія з англомовними співробітниками може впевнено вести бізнес із партнерами по всьому світу.
 • Спілкування на ділових переговорах без перекладача підвищує довіру між сторонами, дозволяє перевести взаємини на дружню хвилю.
 • Можливість вивчати англійську коштом компанії — додатковий бонус для працівників, дієвий спосіб підвищення мотивації.
 • Корпоративні курси англійської мови – прозора інвестиція у розвиток потенціалу співробітників.
 • Економія. Заняття у групах не лише дозволяють згуртувати команду, а й дають змогу заощадити кошти компанії на вартості навчання.

Уроки можуть проходити в групах або індивідуально з носієм мови або викладачем. Корпоративне вивчання англійської мови можливе як на базі шкіл, так і на території компанії замовника. Для зручності клієнтів також є дистанційні курси.

Методики викладання

Корпоративне вивчення англійської мови засноване на авторській комунікативній методиці, розробленій досвідченими викладачами. Навчання спрямоване не так на механічне заучування нових слів і мовних оборотів, а їх природне запам’ятовування. В основі методики є максимум розмовної практики, що дозволяє швидко подолати мовний бар’єр.

Кожен учасник групи за результатами курсів отримує розмовні навички, достатні для ділового спілкування на базовому рівні.

Ваші співробітники після навчання зможуть спілкуватися з англомовними клієнтами та партнерами, отримувати актуальну інформацію із зарубіжних ЗМІ, вести ділове листування англійською. Пройшовши корпоративні курси у школі мовної підготовки, багато студентів успішно проходять тестування та отримують міжнародні сертифікати IELTS та TOEFL з високими балами.

Вартість навчання на курсах залежить від обраної форми – індивідуальної, групової чи дистанційної. На ціну впливає необхідність адаптації програми під спеціалізацію компанії.