Індивідуальні заняття з англійської мови

Для чого потрібні індивідуальні заняття з англійської мови – ключове питання. Деякі вважають, що вчитися правильніше в групі, оскільки це дає можливість імітувати живе спілкування. Але чи так багато дає новачкові розмова з такими ж як він початківцями? Колективно помилки переймати легше, а вчитель не завжди здатний встежити за кожним.

Засвоїти правильну вимову, нюанси іноземної мови, можна лише розмовляючи з носієм мови або досвідченим викладачем.

Не будемо принижувати гідності групових сеансів. Безумовно, плюси і мінуси є у будь-якої форми навчання. Але поговоримо про переваги планових індивідуальних уроків англійської з досвідченим репетитором.

Зміст:

 1. Чому так важливо говорити англійською
 2. Навіщо потрібні курси
 3. Незаперечні переваги персонального підходу

Чому так важливо говорити англійською

Сучасна світова спільнота постійно шукає способи спілкування. Бізнес, подорожі, робота в міжнародних організаціях, корпораціях – вимагає розуміння між людьми. Розуміння неможливе без подолання мовного бар’єра. Переваги володіння мовою перераховувати довго. Основні з них:

 1. На ній говорить величезна кількість людей у всьому світі. Недарма вона обрана міжнародною. Відвідуючи чужу країну, іноземець може не знати іспанської, німецької або португальської, але напевно знайде навколо себе того, хто говорить англійською – і зможе порозумітися.
 2. Ви ніколи не заблукаєте в незнайомому місті, тому що завжди знайдеться місцевий житель, здатний вас зрозуміти.
 3. У вас з’явиться можливість познайомитися з шедеврами світового кінематографа, без страждань від дешевого шаблонного перекладу. Ви зрозумієте чужу мову самі.
 4. Вам стане доступна імпортна класика, оскільки читати книги краще оригінальною мовою.
 5. Знання допоможе вести власний бізнес. Послуги перекладача ніколи не замінять живого діалогу, а солідний, поважаючий себе бізнесмен краще оцінить ситуацію, розуміючи нюанси мови співрозмовника.

Навіщо потрібні курси

Доросла цілеспрямована людина здатна отримати базові знання самостійно. Але відточити вимову, правильно розібратися, засвоїти особливості вживання слів, простіше з досвідченим педагогом. Тому переоцінити індивідуальні курси англійської мови буде важко: на певному етапі вони необхідні найталановитішим з нас.

Поговоримо про тих, у кого за віком дуже мало внутрішньої мотивації, тому професійний підхід до навчання необхідний: про дітей. Загальновідомо, що дитині легше засвоїти іноземну мову, але вона займається з волі батьків або шкільних вчителів. Ті та інші вкрай рідко здатні пояснити юному створінню, навіщо йому потрібна чужа мова. Викладач, постійно проводить заняття з дітьми, вміє вибудувати програму так, щоб його підопічний зрозумів, наскільки важливо те, що він вчить.

Більш того: у шкільного вчителя перед очима сидить двадцять малюків, можливість приділити багато часу кожному відсутня. Йому простіше працювати за шаблоном, що діє в більшості випадків, але конкретним дітям не підходить. Немає нічого гіршого, ніж прищепити відразу до вивчення чужої мови з раннього дитинства. Коли дитина виросте, вона сама зрозуміє, наскільки важливі знання, але доведеться долати внутрішню негативну установку, що закріпилася через неправильне викладання.

Цікаво організовані уроки, увага досвідченого дорослого педагога, залучення в діалог, спільні ігри, полегшує сприйняття чужої мови. Такий підхід допоможе розширити кругозір, усуне небажані бар’єри, позбавить від страху проголошення незрозумілих спочатку слів, підготує до майбутніх шкільних занять. Спілкуючись з дорослим, досвідченим репетитором, дитина отримає можливість спочатку запам’ятовувати саме правильну мову, закладе базові знання, виробить вимова.

Для того, хто підійшов до підліткового періоду, теж важливе володіння міжнародною мовою, хоча іноді доводиться вчити її з нуля. Молодій людині, що шукає свій життєвий шлях, легше буде вступити до престижного навчального закладу, знайти роботу. Практично у всіх процвітаючих фірмах знання англійської – один з ключових аспектів для прийняття нового співробітника, отримання хорошої посади.

З розвитком глобальної світової мережі Інтернет, знання мови значно розширює межі особистого простору. Навички її використання важливі багатьом людям, необов’язково бізнесменам. Простіше розвинути свій творчий потенціал, знайти нових друзів, познайомити світ зі своїми піснями, літературними опусами, переводячи самостійно, виконуючи англійською. Сучасні засоби зв’язку дозволяють спілкуватися людям, що живуть на відстані половини земної кулі.

Індивідуальне навчання англійській легко підлаштувати під свої потреби, щоб позбутися від придбаних помилок, засвоїти якомога більше слів, навчитися правильно будувати речення, цілі тексти. Головне – знайти вчителя, який допоможе розібратися та отримати саме те, що тобі необхідно, подолати труднощі, врахувати важливі дрібниці, розпланувати заняття по персональному, зручному графіку.

Саме така форма засвоєння підійде, якщо:

 • складно засвоїти матеріал, займаючись групою;
 • швидкість сприйняття, запам’ятовування іноземних слів, понять нижче, ніж у більшості;
 • неможливо сконцентруватися, присутність інших людей відволікає;
 • потрібно швидко освоїти предмет (на носі іспити, співбесіди, тести);
 • особистий графік сильно завантажений, немає часу відвідувати заздалегідь розплановані заняття;
 • важко подолати бар’єр спілкування, коли присутні інші люди.

Вибираючи способи навчання, зараз використовуються офлайн і онлайн курси.

У першому випадку, той кого навчають домовляється про особисті зустрічі з викладачем, вибирає зручне для обох час, вдома в учня, вчителя або в нейтральному місці (кафе, приміщення школи, вулиця, парк). Завдяки спілкуванню віч-на-віч, простіше встановити контакт, зрозуміти деталі, підготуватися до майбутнього використання засвоєного матеріалу в житті, бізнесі.

Для онлайн уроків використовуються різні мобільні додатки через мережу Інтернет. Наприклад, Скайп або інші програми, якщо немає можливості виділити час на відвідування вчителя. Використовувати мобільні пристрої зручно завжди, особливо в умовах самоізоляції чи будь-якому іншому випадку, коли особистий контакт обмежений.

Незаперечні переваги персонального підходу

Кожен, кому доводилося стикатися з необхідністю долати мовний бар’єр, розширювати межі своїх знань іноземної мови, знає, що найголовніше – правильно розподілити свої сили, оцінити здібності. Важливо відразу зрозуміти, що можуть дати індивідуальні заняття з англійської мови і які їхні переваги, щоб зробити висновок, чи потрібні персональні курси саме тобі.

Основні плюси занять у репетитора:

 • висока якість навчання;
 • вся увага наставника зосереджена на одному учневі;
 • оцінюються сильні та слабкі сторони, враховуючи їх, будується кожен урок;
 • завдяки відсутності інших учнів, немає спокуси порівнювати себе з ними, що психологічно створює умови для більш комфортного засвоєння матеріалу;
 • легше домовитися про перенесення заняття, якщо змінюються життєві обставини, немає можливості підлаштовуватися під жорсткий розклад.

Така форма навчання ідеально підійде людям, у яких мало вільного часу. Персональні уроки потрібні тим, хто психологічно нездатний почати займатися групою, соромляться, відволікаються. Третя категорія – ті, хто не має достатньої мотивації, потребує підтримки репетитора, додаткових роз’яснень з його боку, персональному підході.

Чужа мова часто здається смішною, дивною. Новачкові часом хочеться поставити питання, він не наважується озвучити їх при більш талановитих однокурсниках. Наодинці репетитору простіше зізнатися, що чогось недостатньо розумієш або не можеш засвоїти. Він обов’язково знайде розв’язання проблеми. Сором’язливий, недовірливий або незграбний отримує плюси від персонального навчання. Навіть найталановитіший і сміливий часом здатний зрозуміти, що помиляється, лише якщо помилки покаже досвідчений педагог.

Переваг персональних уроків дуже багато. Узагальнюючи, ми маємо цілий ряд таких плюсів, які допоможуть кожному новачку або людині з низьким рівнем здатності до засвоєння іноземної мови.

Досвідчений викладач обов’язково проводить з учнем попереднє тестування. На ньому визначається рівень вже отриманих знань, враховується швидкість засвоєння, розуміння, приймаються побажання за індивідуальною програмою. Репетитор планує процес, згодом піддає коригування, уточнення, якщо виникає необхідність. Особлива увага приділяється слабким сторонам, підхід дозволяє виробити манеру мови, вимову, поповнити словниковий запас потрібними групами слів.

Учень сам планує особистий час, тривалість занять, що дозволяє не втомлюватися, але досить швидко просуватися, тримаючись наміченої програми. Індивідуальний підхід дозволяє не поспішати слідом за всіма, аби встигнути вислухати весь курс. Мірилом стає лише твоя власна швидкість засвоєння матеріалу.

Рівень володіння іноземною мовою багато в чому залежить від інтересу. Розвинути інтерес допоможе досвід викладача, який планує теми уроків відповідно до запитів клієнта, з’ясовує, що того цікавить, яка частина матеріалу вимагає особливої уваги, де слід зробити акцент.

Важливий аспект – оплата за заняття як один із способів мотивації. Учень пам’ятає, що заплатив за заняття і повинен з користю провести час. Психологічно, цінність кожного сеансу значно підвищується.

Підтримка і зацікавленість викладача теж має величезне значення. Кожен хороший учитель хоче, щоб учень засвоїв матеріал, тому шукає підхід, хвалить, допомагає уникати непотрібних помилок, відпрацьовує способи закріплення пройденого. Розроблена для учня програма розрахована саме під його потреби, має гнучкість, націлена на швидкі результати. Адже якщо учень не буде отримувати того, за чим прийшов – він може швидко знайти собі іншого репетитора. Успіхи підопічного – найкраща реклама його наставнику.

Діалог між учителем та учнем дає практику, тренування, допомагає подолати мовний бар’єр, боязкість, прищеплює звичку до виголошення неукраїнських слів і речень. Не кажучи вже про те, що правильну вимову можна напрацювати тільки з педагогом, він буде ловити кожен нюанс, поправляти відразу, не даючи звикнути до помилкового звучання.

Будь-яка індивідуальна програма спрямована на те, щоб наставник за мінімальний час вклав в свого підопічного максимум корисних навичок. Якщо він цього не зробить – до нього перестануть ходити учні. Це особливо стосується ділових людей, їм англійська потрібна для ведення бізнесу; любителям подорожей; батькам, діти яких планують коли-небудь надходити в престижні навчальні заклади.

Людина, проходячи індивідуальне навчання англійською, засвоює пройдений матеріал, осягає тонкощі, долає мовний бар’єр, отримує безліч переваг. Наприклад, їй легше влаштуватися за кордоном, коли потрібно проходити міжнародне тестування за системою TOEFL, воно потрібне, якщо ви бажаєте вступити на навчання, вибираючи престижні ВНЗ Сполучених Штатів або Канади. Таке ж тестування доводиться проходити для вступу в багато європейських навчальних закладів.

Підготуватися до такого випробування, яке має кілька версій, триває не менше трьох годин, можна тільки з досвідченим викладачем. Але є й інші тести, наприклад IELTS – міжнародна оцінка володіння мовою для не англомовних громадян. Отриманий в результаті проходження тестування сертифікат дійсний два роки, дозволяє навчатися у ВНЗ, школах, коледжах ряду країн всього світу, де навчання ведеться англійською мовою. Оцінюються всі чотири складові знання:

 • сприйняття усного мовлення;
 • читання;
 • вміння говорити;
 • вміння грамотно писати.

Подібні випробування дають безліч перспектив навчання, роботи за кордоном, але самостійно або на групових курсах до них неможливо підготуватися. Єдиний шлях – вчитися з викладачем, обов’язково досвідченим, щоб він сам володів високим рівнем підготовки.

Будь-яке працевлаштування за кордоном передбачає проходження співбесіди, тут також знадобиться добре володіння англійською мовою. Виїжджаєте ви на постійне місце проживання або просто хочете попрацювати в Англії, США, Канаді, Новій Зеландії або Австралії – вам скрізь знадобиться швидко говорити, проходити тести, співбесіди.

Головна перевага індивідуальних курсів англійської мови – максимальна увага викладача, який буде навчати кожного відповідно до його запитів, рівня, швидкості запам’ятовування. Лише з огляду на всі слабкі та сильні сторони, можна скласти по-справжньому ефективний план навчання, домогтися гарних результатів.