Англійська мова для дітей

Знання англійської мови в сучасному світі — це свобода вибору друзів, професії, країни для подорожей і проживання. Це весь світ! Саме тому так популярні уроки англійської для дітей. Турботливі батьки починають навчати своїх малюків чи не з пелюшок. Онлайн-формат в цьому відношенні дуже зручний: можна вибрати викладача, можна займатися за індивідуальною програмою в зручний час за обраним напрямом.

Зміст:

 1. Переваги онлайн-занять
 2. Мета навчання
 3. Як вибрати курси для дитини
 4. Вибір викладача
 5. Як проконтролювати заняття
 6. Коли починати займатися англійською мовою
 7. Де вчити дитину

Переваги онлайн-занять

Англійська для дітей онлайн є інноваційною формою навчання і має масу переваг. Основне — можливість вибору викладача, методики викладання, програми і швидкості вивчення матеріалу. В онлайн-школах можна спілкуватися з україномовними носіями. Важливо, що реальне місце розташування вчителя і учня при цьому ролі не грає. Вони можуть знаходитися навіть у різних країнах.

Вивчення англійської з нуля для дітей в 4-6 років і до 12-16 років проходить так, як подобається учням відповідної вікової групи. Для молодших організовані заняття у формі гри: з ними співають і розглядають картинки, читають казки і танцюють. Викладач намагається зробити так, щоб малюку було цікаво, щоб він був щиро залучений в процес і навіть не сприймав заняття як повноцінний урок. Заняття з підлітками ведуть вже в більш серйозній формі, пропонований матеріал складніше, хоча також намагаються заманити учня хвилюючими його темами.

Уроки будуються так, щоб дитина за відведений час відпрацювала всі необхідні навички. Він завжди бере активну участь у занятті. В онлайн-школі ухилятися від занять просто не вийде. Учні отримують захоплюючі домашні завдання. При необхідності роботу детально розбирають.

Онлайн-школи пропонують поєднувати індивідуальні заняття з груповими. Так діти зможуть спілкуватися не тільки з викладачем, до промови якого вони поступово звикають, а й з іншими дітьми. В результаті розвивається навик усного спілкування іноземною мовою з урахуванням різноманітності манери спілкування і вимови. А це дуже важливо. Діти навчаться не тільки вірно розуміти іноземну мову на слух, а й вільно спілкуватися з іноземцями, висловлювати свої думки.

Дистанційний формат дозволяє більш раціонально розпоряджатися часом і силами. В онлайн легко домовитися про зручний графік занять. Слід пам’ятати і про те, що можна забезпечити безперервність процесу, замовивши уроки в канікулярний час.

А з огляду на те, що урок буде проводитися там, де зараз знаходиться дитина, відпадає необхідність витрачати час і сили на проїзд. Не потрібно турбуватися про безпеку, в тому числі, епідеміологічну, адже дитяча імунна система дуже вразлива до інфекцій, які легко розповсюджуються в транспорті і в колективах.

Онлайн-заняття завжди починаються з пробного уроку-тестування. Мета — визначити рівень учня, його схильності. За результатами викладач запропонує найбільш комфортну для конкретної дитини форму навчання: комусь буде важлива присутність на заняттях батьків, а когось краще відправити на групові курси; з кимось потрібно займатися частіше, а для інших варто встановити більш щадний графік. Найменшим часто потрібна підтримка батьків, їх присутність на уроці. В онлайн з цим все просто. Викладачі використовують присутність дорослого на занятті, залучаючи його в гру, в розмову, що підвищує ефективність навчання.

Добре, що онлайн-школи не обмежені рамками та іншими нормативами Міносвіти. Викладачі можуть підлаштовуватися під індивідуальні особливості учня, коригувати терміни вивчення матеріалу, застосовувати оптимальний метод навчання.

Онлайн-заняття підходять дітям різного віку. Уроки проходять з використанням сучасних гаджетів (смартфонів, планшетів, ноутбуків). Це цікаво дітям: їх приваблює сам факт роботи в інтернеті, а не при особистому контакті з використанням навчальних матеріалів на паперових носіях.

Такий формат зручний ще й з точки зору контролю. Батьки можуть відстежувати факти відвідування занять, стежити за успіхами, тісно контактувати з викладачем і з куратором.

Мета навчання

Кінцевий результат навчання залежить від того, які цілі ставлять батьки, і що пропонує сама школа. Малюки у віці до 6 років навчаються комунікації. У цьому віці формують базовий словниковий запас, навички усного мовлення та її сприйняття. Граматику і читання починають вивчати в більш старшому віці.

Для школярів ставляться більш амбітні цілі. Програма мінімум передбачає допомогу в проходженні шкільної програми, в розширенні знань щодо того, що дає школа, в успішному складанні екзаменів. Програма максимум — отримання в старших класах сертифіката міжнародного зразка (TOEFL, IELTS, CAE, FCE та інших). При будь-яких вихідних даних викладачі ставлять за мету навчити говорити і читати, розібратися з граматикою.

Сертифікати міжнародного зразка відкривають досить широкі перспективи в плані життя і кар’єри. Такі документи потрібні для вступу в закордонні ВНЗ, для роботи в міжнародних та іноземних компаніях. Ці сертифікати є актуальними не тільки для англомовних країн. У багатьох університетах є факультети, де організовано навчання іноземних студентів. Курси читають саме англійською мовою. Наприклад, ця схема практикується в Арабських Еміратах, в Польщі.

Ще один плюс вільного володіння мовою — можливість отримання міжнародних грантів. Це шанс на навчання і стажування за кордоном на пільгових умовах аж до надання безкоштовного навчання, житла і стипендії на проживання. Знаючи мову, легше розібратися з умовами отримання грантів і з їх виконанням. Значить, простіше виграти!

Як вибрати курси для дитини

При виборі онлайн-школи спочатку слід визначитися з метою занять, а потім вже шукати той майданчик, який працює саме в цьому напрямку. Якщо потрібно, щоб дитина почала говорити англійською мовою, як рідною, необхідно звертатися до тих, хто спеціалізується на розвитку комунікативних навичок. У таких школах викладачі вміють створювати потрібну атмосферу, розвивати вміння слухати і розуміти мову, висловлювати свої думки.

Багато майданчиків пропонують різні тематичні програми навчання. Вони розробляють курси для самих маленьких і для тих, кого потрібно готувати до випускних іспитів, викладають IT і ділову англійську. Спеціалізовані програми дуже затребувані у старшокласників, які вже визначилися з напрямком навчання, з планами на життя.

При інтересі до групових занять, уточніть кількість учнів, їх вік і рівень знання мови. Розкид в колективі повинен бути мінімальним. Бажано, щоб в групу входило не більше 5-7 осіб. З великою кількістю учнів в режимі онлайн складно забезпечити ефективність освітнього процесу. Для навчання малюка важливо, щоб викладач умів утримувати увагу дитини при дистанційному спілкуванні. Дошкільнятам ще складно концентруватися на чомусь тривалий час. Тому уроки з ними обмежуються 15-20 хвилинами.

В інтернеті англійську мову для дітей викладають в наступних форматах:

 • онлайн-школи, в яких є індивідуальні та групові заняття. Учні дивляться відеоуроки, цифрові підручники та тести, є чати з викладачем і групою;
 • онлайн-тренажери, орієнтовані на самостійну роботу, на відпрацювання певних тем;
 • відеоканали, призначені для малюків. Відеоуроки проходять в ігровій формі, часто містять анімаційну частину.

Можна знайти і платні і безкоштовні варіанти. У першому випадку навчанням здебільшого займається викладач. Безкоштовні сервіси підходять тим, хто здатний займатися самостійно.

Визначаючи, яка школа англійської мови для дітей підходить саме вам, варто звернути увагу на наступне:

 • професійні та особистісні якості викладача. Уточніть рівень освіти і досвід роботи в онлайн-форматі;
 • наявність доступу до безкоштовних пробних уроків. Це важливо для того, щоб можна було оцінити вчителя, застосовувані ним способи подачі матеріалу;
 • якість навчального матеріалу. Добре, якщо це відчути з живим спілкуванням, який можна переглянути, якщо є професійно зняті відеоуроки;
 • як контролюють успіхи учнів;
 • рівень сайту школи;
 • підтверджуючі документи, які видають після закінчення навчання. Це може знадобитися для портфоліо, для подачі заявок на участь в певних проектах.

Важливо, як відбувається оплата занять. Популярна передоплата, часто просять брати уроки пакетами (по 3-5 штук). Уточніть, як відбувається розрахунок при пропуску заняття, чи є можливість його перенесення на інший час. Перевірте, чи передбачені які-небудь бонуси при великій передоплаті, наприклад, за 3-6 місяців.

Вибір викладача

Якщо хочеться, щоб з дитиною займався носій мови, уточніть на якому діалекті він говорить, чи є у нього акцент. Британський і американський варіанти вимови, лексики і граматики принципово різні. Бажано, щоб людина була з англомовних країн, щоб англійська була його рідною мовою. Іноземець повинен мати сертифікат CELTA, TEFL або TEOSL, що підтверджує проходження курсів, що дають право викладати за існуючими методиками викладання.

Бажана наявність у вчителя профільної педагогічної освіти. Професіоналу легше підлаштуватися під дитину, донести складний матеріал. З ростом рівня знання мови даний фактор стає дедалі важливішим.

Багато майданчиків викладають відеовізитку своїх викладачів. Зверніть увагу на якість зйомки, на матеріали, які демонструються в кадрі. Прислухайтеся до мови. Вона повинна бути грамотною і логічною. Оцініть зміст послання, манеру тримати себе, власні відчуття від спілкування. Запитайте, хто йому сподобався найбільше, з ким він хотів би спілкуватися регулярно.

Як проконтролювати заняття

Найбільш доступний спосіб контролю процесу навчання — регулярне спілкування з дитиною на цю тему. Запитуйте, чи сподобалося заняття, уточнюйте, що нового вона дізналася, чи хоче знову поспілкуватися з учителем. Так ви і матеріал повторите, і проконтролюєте зміст уроків. Кваліфікований викладач завжди знайде спільну мову з будь-яким учнем!

Деякі школи практикують надання звітів про проведене заняття. У листі вчитель повідомляє, як пройшов урок, чи є прогрес, дає коментарі з приводу домашнього завдання.

Щоб побачити прогрес в навчанні, школи влаштовують тестування. Подібна перевірка проводиться на першому ж уроці. Потім тести складають в міру проходження окремих тем, а також після завершення освоєння матеріалу для відповідності певному рівню.

Зворотний зв’язок потрібен для того, щоб батьки розуміли, як протікає процес навчання, чи є прогрес, чи потрібно щось коригувати.

Коли починати займатися англійською мовою

Точної відповіді на питання, коли можна починати вчити англійську з дитиною, немає. Варто орієнтуватися на індивідуальність дитини, на рівень психоемоційного розвитку, на готовність сприймати нову інформацію. У деяких випадках є сенс почати заняття якомога раніше, а іноді краще почекати до 6-7 років.

Дитячий мозок дуже чутливий до нових знань, тому чим раніше почати заняття, тим краще. Малюки набагато легше занурюються в мовне середовище. Другу мову вони частіше сприймають як рідну і проблем з освоєнням усної англійської мови зазвичай не виникає. Поступово ця здатність слабшає. Уже в підлітковому віці спостерігаються труднощі зі сприйняттям іноземної мови. Виявляється перевантаженість знаннями, боязнь помилки та інше.

Окремі викладачі мають досвід роботи з дітьми у віці 2,5-3 років. Вони відзначають, що малюків легше навчити вільно говорити. Маленькі не бояться зробити помилку і просто кажуть, не замислюючись про можливі негативні наслідки. Вони відкриті для спілкування, легко приймають ситуації, коли вчитель поправляє і запам’ятовують, як говорити правильно. У дитячому віці дуже хороша пам’ять, що важливо для формування активного і пасивного словника.

Ефективному навчанню дітей молодшого віку сприяють лічилки і пісеньки, мультфільми, ігри. Для створення ефекту мовного середовища і формування досвіду спілкування бажані мовні клуби. Письмом і граматикою починають займатися в більш старшому віці.

Де вчити дитину

Домашня форма навчання з батьками можлива при дотриманні наступних умов:

 • вчитель має необхідні знання, вміє проводити заняття захоплююче і різноманітно;
 • його вимова бездоганно, адже для дитини саме цей варіант стане еталонним;
 • є всі умови для регулярного проведення занять.

Спеціалізовані дитячі садки або очні курси в цьому відношенні більш прийнятний варіант. Заняття проводяться в приміщеннях, де є все обладнання для ефективного освітнього процесу. Там будуть і наочні матеріали, і іграшки, і методичні посібники, і техніка. Але потрібно пам’ятати про те, що дитячі колективи в сезон застуд стають джерелами підвищеної епідеміологічної напруженості. Для малюків цей фактор дуже важливий. Необхідно регулярно забезпечувати відвідування занять: його потрібно буде відвезти на урок, почекати, а потім забрати.

Індивідуальна форма навчання має практично ті ж достоїнства і недоліки, що і очні групові заняття. Принципова відмінність полягає в тому, що гарантовано особливе ставлення. Такий формат вважається найкращим.

Онлайн-заняття при наявності всіх перерахованих вище достоїнств, дуже допомагають з розподілом часу. Дитину не потрібно кудись везти, завжди є можливість домовитися про зручний час занять. Вибір викладачів і методик навчання практично безмежний.

Подивіться актуальний рейтинг кращих онлайн-шкіл для вивчення англійської мови для дітей та виберіть відповідний варіант! Тут представлені ті платформи, де заняття цікаві та ефективні, де працюють кваліфіковані викладачі.