Уроки англійської мови онлайн

Уроки англійської мови потрібні кожному, хто прагне подорожувати, заробляти на престижній роботі, спілкуватися з іноземними друзями, просто самовдосконалюватися. Щоб поміняти рівень володіння мовою від нульового або beginner до elementary, слід пройти кілька складних, але ефективних кроків.

Зміст:

 1. Крок 1. Алфавіт
 2. Крок 2. Звуки і читання
 3. Крок 3. Перші слова
 4. Крок 4. Книги
 5. Крок 5. Фрази
 6. Крок 6. Граматика
 7. Як вивчити англійську: важливі поради
 8. Уроки англійської мови з нуля
 9. Як вибрати курси англійської мови

Крок 1. Алфавіт

Навіть рідна мова починається з вивчення алфавіту. Букви — фундамент, без якого немає можливості повноцінно писати і читати. Нехай і звучить це банально. Запам’ятати варто кожну букву і в маленькому, і в великому форматі, адже вони відрізняються навіть між собою. Наприклад, Q q, G, g і т.д. Українська абетка значно простіша.

Не менш важливо запам’ятати порядок букв в алфавіті. Це знання стане в пригоді в пошуку книг, адрес, інформації в довіднику. На першому етапі допоможуть спеціальні пісні з зрозумілою назвою ABC songs, зарубіжні лічилки, функціональні додатки на смартфон. Останні використовують Гейміфікацію, через що навчання перетворюється в захоплюючий процес, яким хочеться займатися щодня.

Крок 2. Звуки і читання

Англійська все ж не така легка, як хотілося б. Уже на другому етапі вивчення чекають проблеми. Літери пишуться по-одному, а читаються по-іншому. Причому, одна буква часто відповідає кільком абсолютно різним звукам. В українській мові таке практично не трапляється, тому україномовному дане правило дається нелегко.

Уроки англійської для початківців відразу вчать тому, що букв в мові 26, а звуків майже в два рази більше — 44. Тому варто знайти в інтернеті таблиці з правилами читання і запам’ятати їх. Дехто пробує проводити паралелі з рідним алфавітом. Це з одного боку вірно, а з іншого тільки плутає. Адже багато звуків в англійській мові не мають аналогів ні в якій мові світу. А через такий підхід до вивчення звуків іноземці відразу помічають українську вимову.

Новачки обов’язково дивляться англійські мультфільми, шоу та кіно в оригіналі з українськими субтитрами. Так мозок автоматично запам’ятовує, як правильно вимовляти іноземні слова. Якщо вивчати звуки без прикладів лише в теорії, в подальшому виникнуть серйозні проблеми. Як же україномовному розрізняти закордонні слова, якщо звуки здаються однаковими?

Краще звернутися до витоків, як довелося б зробити в рідній мові, коли потрібно знайти незрозуміле слово. Можна скористатися англомовними словниками. Серед інших поваги заслуговують Cambridge Dictionary, Oxford Learner’s Dictionaries, Macmillan Dictionary. Вони дозволяють легко знайти слово, подивитися його транскрипцію і почути, як правильно його вимовляти. Благо, в перерахованих книгах представлені практично всі відомі україномовним людям англійські слова.

Звукова система Великобританії в цілому кардинально відрізняється від української. В англійській зовсім мало м’яких приголосних, зате повно довгих і коротких, а також вузьких і широких голосних. Можливо, з цієї причини на уроках англійської мови онлайн часто пропонують співати нові слова. До того ж відомо, що в такому форматі мозок краще засвоює інформацію. Не дарма ж ми так швидко запам’ятовуємо композиції улюблених виконавців.

Крок 3. Перші слова

Звичайно, це тільки початок. Далі потрібно вивчати слова, знайомитися з ними ближче. Було б чудово завести особистий словник у вигляді зошита. Психологи запевняють, що все, написане від руки, легше запам’ятовується. У цьому словнику потрібно писати слова англійською, їх зрозумілу транскрипцію (вимову звуків) і переклад українською. А щоб було простіше, грайте в гру-асоціацію.

Наприклад, парасолька, вона ж umbrella, у всіх фанатів голлівудського кіно може асоціюватися з тією самою корпорацією з фільму «Оселя зла». Так що уявіть собі Мілу Йовович під парасолькою, коли згадуєте, як правильно вимовити англійською. Теж веселе правило працює з будь-яким словом. Асоціації можуть бути і особисті, але суть одна — важливо навчитися проводити паралелі, на які реагує пам’ять.

Навіть шкільний базовий курс англійської починається з вивчення основних слів, які допомагають хоча б трохи висловлюватися з іноземцем. Це власне ім’я в правильній вимові без занадто помітного акценту, вітання, основні питання, на кшталт «Як?», «Де?», «Звідки?», «Хто?» і т.д.

Крім іменників, важливо познайомитися з дієсловами і прикметниками, навчитися відрізняти їх. Окремої уваги варті займенники, без яких складно будувати адекватну розмову. А також потрібно повністю без запинки запам’ятати всі цифри, кольори, овочі, фрукти, тварин, членів сім’ї, деякі назви міст. В першу чергу, столиць. Саме з такими знаннями знайомлять першокласників.

Крок 4. Книги

Не всі знають, але читати іноземні книги як тільки почали вивчення нової мови — запорука успіху. Це можна робити відразу після алфавіту, щоб закріпити знання і вчитися словам. Обов’язково виписуйте їх в словник і робіть корисні позначки на полях, якщо книга друкована.

Існує адаптована література для початківців, розрахована на дітей. Зазвичай вона в віртуальному вигляді, доступному на сайті або в мобільному додатку, де можна клацнути по будь-якому слову, щоб прочитати перевірений переклад. Це дозволяє вивчати слова в позначеному контексті, помічати особливості граматики, повноцінно занурюватися в мову.

Крок 5. Фрази

Під час всіх етапів навчання заодно потрібно запам’ятовувати цілі фрази. Спочатку це легкі пропозиції, ті, на яких будується поважний діалог:

 • Nice to meet you. (Приємно познайомитися);
 • How are you? (Як справи?);
 • Hello, my name is … (Привіт, мене звуть …);
 • Thank you very much. (Дуже дякую);
 • What time is it? (Котра година?);
 • I do not understand. (Я не розумію);
 • How many (much)? (Скільки?).

Прекрасно відразу знайти носія мови і вести з ним цікаві розмови. Нехай навіть не зовсім приємні з точки зору невиразної вимови і невміло поставлених речень, зате дає результат. Зазвичай тим самим носієм є вчитель англійської, який намагається вивести учнів на бесіду. Якщо виконати все правильно і без напруги, вийде швидко вивчити основні фрази.

Потім слід переходити на складніші речення, вставляючи нові слова. Потрібно вміти розповісти про свої захоплення, уподобання, роботі, талантах, мріях. З кожним днем ​​важливо прокачувати цю навичку, додаючи в лексикон нові слова. Можна завести для цієї мети окремий зошит, створивши словник пропозицій. Так буде простіше налаштувати мозок на потрібний лад.

Крок 6. Граматика

Звичайно, нікуди не рушиш в освоєнні мови без основ граматики. Писемність зародилася давно, без неї зараз складно уявити грамотну людину. Англійська в даному питанні вражає ще більше, ніж коли йшлося про вимову.

На початковому рівні потрібно знати ряд правил, без яких не вийде написати жодної фрази. Стосуються вони:

 • Постановки артиклів;
 • Створення іменників у множині;
 • Порядку слів в різних за значенням речень;
 • Особливостей системи часів;
 • Ступенів порівняння.

Викладачі з англійської відразу навчають артиклям, адже їх зовсім немає в українській мові. Через це не можна провести паралелі або якось інакше допомогти україномовній людині. Потрібно тільки знаходити способи запам’ятовувати. Артиклем називається коротке службове слово, яке супроводжує іменник.

Артикль може бути невизначеним (an, a) і певним (the). Останній використовується з певними або специфічними іменниками, а другий, відповідно, з невизначеними, що не мають особливих ознак. Важливо уточнити, що американці інакше використовують артиклі. Так що англійські правила своєрідні.

Множини іменників утворюються за допомогою суфікса -s. Хоча навіть це правило має ряд виключень. Порядок слів у реченні змінюється від його значення. У розповідному спочатку йде підмет, потім присудок, після чого слідують інші члени речення. У питальному реченні в першу чергу ставиться допоміжне дієслово, потім все вищеперелічене.

В англійській мові використовуються три часи: теперішній, минулий і майбутній. Кожен з них складається з чотирьох форм, які здаються кошмаром для новачків. Насправді все значно простіше. Звичайно, тут теж є свої тонкощі, але при правильному підході їх легко зрозуміти і запам’ятати.

Як вивчити англійську: важливі поради

Як же вивчити нову мову максимально швидко і просто? В першу чергу, потрібно поставити собі основну мету. Ви хочете поїхати в іншу країну? Або піднятися по кар’єрних сходах? А, може, читати популярні книги в оригіналі? Залежно від мети, потрібно вживати відповідних заходів. Або робити акцент на розмовну мову, або на граматику, або задовільнятися універсальним варіантом.

Потім поділіть головну мету на багато маленьких і розставте терміни. Вчителі кажуть, що тимчасовий проміжок для навчання англійської з нуля становить 3,5 місяця, якщо займатися щодня по годині. Темп можна змінити на свій розсуд. Відштовхуючись від часу і мети, обов’язково напишіть кінцеву тимчасову точку. Це може бути два, чотири, сім місяців.

Серед маленьких цілей може бути вивчення певної кількості слів, перегляд певної кількості фільмів, читання книг і т.д. Тут все теж суто індивідуально, тому не варто спиратися на думку інших. Важливо враховувати свої особливості. Деякі повільно запам’ятовують і швидко втомлюються, інші примудряються засвоїти великий обсяг матеріалу з першого разу і готові працювати продуктивно по кілька годин.

І останнє, але не менш серйозне, що потрібно зробити — пройти підсумковий іспит, який закріпить знання. На просторах мережі можна знайти масу подібних тестових і більш складних завдань, які підкажуть, чи здійснилося бажане. Заодно вони відразу показують реальний рівень знань. Може бути, вдалося досягти більшого, ніж рівень elementary.

Уроки англійської мови з нуля

Для вивчення англійської потрібен комплексний підхід. Обов’язково використовувати свої знання на повну, застосовуючи аудіювання, письма, читання та спілкування. Можна знайти вправи і самостійно займатися ними. Інший варіант більш ефективний. Досить відшукати грамотного викладача, здатного знайти індивідуальний підхід і відповісти на всі питання.

Саме курси англійської мови беруть на себе такі зобов’язання. Їх педагоги супроводжують учнів протягом усього навчання, пояснюють, використовують авторські методики. Зазвичай в такі курси вбудована гейміфікація, тестування, підсумковий іспит. Все це дозволяє проходити до навчання з задоволенням, бачачи свої результати.

Коли офіційно навчаєшся, простіше пізнавати нове. Доводиться перед кимось звітувати, виконувати вже поставлені завдання, укладатися в терміни. Даний варіант навчання краще самостійного тим, що прокачує дисципліну і застосовується за перевіреними ефективним схемам. А ще доводить до результату, адже кинути на півдорозі точно не вийде.

Як вибрати курси англійської мови

Вибираючи курси англійської, більшість орієнтується на відгуки друзів. З одного боку це правильно, а з іншого — не можна забувати про індивідуальні особливості і цілі. Так що варто записати список, за яким будете робити вибір.

У пріоритет все ж резонно ставити ряд універсальних критеріїв:

 • Відгуки. Вони повинні бути реальними і більше позитивними, ніж негативними. Не варто вірити похвальним відгукам без посилань на соціальні мережі авторів. Так само як і занадто незадоволеним думкам.
 • Дружелюбність персоналу. Це зрозуміло з перших хвилин, як тільки дзвониш за вказаними контактами. Досить вітання та кількох пропозицій, щоб зрозуміти, як в компанії відносяться до учнів.
 • Ціна. Вона не повинна бути завищеною, але й надто низька викликає підозри. Виходите з класичного симбіозу «ціна-якість».
 • Методика навчання. Чи використовують онлайн курси індивідуальний підхід? Чи застосовують гейміфікацію, будь-які заохочувальні елементи? Все це впливає на результат.
 • Досвід вчителя. Обов’язково слід познайомитися безпосередньо з педагогом англійської, вивчити його досвід, перевірити знання. Якщо викладач не подобається з першого погляду, краще пошукати іншого.

Вибираючи уроки англійської мови, також відштовхуйтесь від свого рівня володіння. Деякі інтернет школи пропонують курси для новачків, але суть в них інша. Вони базуються на елементарних знаннях і навчають більш високому рівню. Такий варіант підійде тим, хто в школі вчив англійську на непогані оцінки. Якщо ж ви зовсім не відвідували цей предмет і не вмієте грамотно будувати банальні речення, шукайте більш спрощені курси.

Тепер пора вирішувати — самостійно вивчати нову мову або шукати спеціальні пропозиції, які допоможуть в такій нелегкій справі. До речі, вам не доведеться витрачати багато часу. Ми вже зібрали для вас найкращі варіанти уроків англійської. Вибирали з відгуків, досвіду, цін. Так що вирішуйте, і вперед, до знань!